آیا داستان مردی را که در حمام زنانه کار می کرد را شنیده اید؟
ساعت ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۳٠ : توسط : سعید

مردی که سالیان سال همه را فریب داده بود نصوح نام داشت.

نصوح مردى بود شبیه زنها ،صدایش نازک بود صورتش مو نداشت و اندامی زنانه داشت او مردی شهوتران بود با سواستفاده از وضع ظاهرش در حمام زنانه کار مى کرد و کسى از وضع او خبر نداشت او از این راه هم امرارمعاش می کرد هم ارضای شهوت.

گرچه چندین بار به حکم وجدان توبه کرده بود اما هر بار توبه اش را می شکست.

او دلاک و کیسه کش حمام زنانه بود. آوازه تمیزکارى و زرنگى او به گوش همه رسیده و زنان و دختران و رجال دولت و اعیان و اشراف دوست داشتند که وى آنها را دلاکى کند و از او قبلاً وقت مى گرفتند تا روزى در کاخ شاه صحبت از او به میان آمد. دختر شاه به حمام رفت و مشغول استحمام شد.


از قضا گوهر گرانبهاى دختر پادشاه در آن حمام مفقود گشت ، از این حادثه دختر پادشاه در غضب شد و دستور داد که همه کارگران را تفتیش کنند تا شاید آن گوهر ارزنده پیدا شود.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
هر دو اهل بهشتیم
ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٩ : توسط : سعید
یکی از بزرگان عرب که مشهور به قباحت و جه و کراهت منظر بود. زنی داشته به غایت صاحب جمال و حمیده خصال.

روزی زن به او گفت: یقین دارم که من و تو اهل بهشتیم.

گفت: از کجا دانی؟

 گفت: از آن جا که تو دائم شکل جمیل مرا می بینی و شکر می گویی و من وجه قبیح تو را می بینم و صبر می کنم. و صابران و شاکران اهل بهشتند.


 
کریما
ساعت ٩:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٩ : توسط : سعید

 

کریما!

 

گرفتار آن دردم که تو دوای آنی.

 

بنده ی آن ثنایم که تو سزای آنی !

 

من درتو چه دانم ؟ تودانی .

 

تو آنی که خود گفتی .

 

وچنانکه خود گفتی آنی .

 

خواجه عبدالله انصاری

 


 
تصاویر/ قرارداد الجزایر
ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٦ : توسط : سعید

26 شهریور ماه برابر است با الغا یک جانبه قرارداد 1975 الجزایر توسط صدام حسین رییس جمهور بعثی عراق در سال 1359 هجری شمسی

صدام حسین به اتفاق دو تن از مقامات عراقی در حال سوگند خوردن به قرآن برای لغو قرارداد 1975 الجزایره میان ایران و عراق

صدام حسین ( پس از پاره کردن قرارداد 1975 الجزایر )

استقبال هویدا از صدام حسین پس از امضای پیمان الجزایر

ملاقات و روبوسی محمدرضا پهلوی با صدام حسین ( معاون رئیس جمهور عراق ) در مراسم قرارداد الجزایر


 
 
تصاویر / اتوبوسرانی تهران از گذشته تا امروز
ساعت ۸:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٤ : توسط : سعید

شهرداری تهران با هدف سهولت در حمل و نقل شهری و کاهش آلودگی هوا توسط سازمان اتوبوسرانی تهران اقدام به تجهیز سامانه حمل و نقل عمومی به اتوبوس های تندرو با ظرفیت بالای جابجایی مسافر نموده است.

 

 
چرا به امام رضا(ع) «غریب‌الغرباء» لقب داده‌اند؟
ساعت ۸:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٤ : توسط : سعید
 از پیامبر اعظم(ص) پرسیدند «غرباء» چه کسانی هستند؟ حضرت فرمود: کسانی که از امت من هستند و سنت مرا زنده می‌دارند، که مردم آن سنت‌ها را فراموش کرده و از بین برده‌اند.

از آن رو که امام رضا ـ علیه‌السلام ـ در عصری می‌زیست که از چند جهت مظلومیت آن حضرت نمایان شد که شاید بتوان گفت دلایل ملقب شدنش به لقب «غریب‌الغربا» از این عوامل نشأت می‌گرفت.

1. امام با حاکمی چون مأمون مواجه شد. مأمون فردی بود که تظاهر به دوستی اهل بیت می‌نمود اما سیاستی در پیش گرفت که نمایش حب اهل بیت (ع) نموده ولی در باطن در مهجوریت اهل بیت کوشید.

ابتدا امام را از مدینه که وطن محبوبش بود به اجبار به سوی مرو فراخواند و امام ناچار بود که از این دعوت استقبال کند از آن جهت وقتی خواست به سوی مرو حرکت کند اهل بیت ـ علیهم‌السلام ـ خود را خواند و گفت برای من گریه کنید دیگر مرا نخواهید دید. (محمد بن یعقوب کلینی، کافی، تهران، داراالکتب الاسلامیه، ج4، ص147 و ج4، ص581)

وقتی امام از این مسافرت به این شکل سخن گفت روشن می‌شود که غربت آن حضرت قطعی بوده است.

2. پس از امام کاظم –علیه‌السلام- عده‌ای به نام واقفه که از شیعیان آن حضرت و پدرش بودند به انکار امامت امام رضا ـ علیه‌السلام ـ می‌پرداختند و بین شیعه اختلاف افکندند و امام از این قضیه بسیار غمناک و اندوهگین شد، و آنان به رهبری علی بن حمزه بطائنی شیعه را در این دوره به سختی پراکنده ساخت و دل امام را به سختی رنجاند و از این جهت امام در حقش نفرین کرد. (محمد بن یعقوب کلینی، کافی، تهران، داراالکتب الاسلامیه، ج4، ص147 و ج4، ص581)

این مسئله نیز از وجوه غربت امام بود و شیعه را محدود کرد.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
 
عکس/مختار در کنار حاج همت
ساعت ٧:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٤ : توسط : سعید

عرضه مستقیم نوشت افزار و لوازم التحریر دانش آموزان در مصلی تهران

 
 

 

 


 
بی کفن به خاک بسپار
ساعت ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٢ : توسط : سعید
درویشی بی سر و پا خواجه ای را گفت: اگر من بر در سرای تو بمیرم با من چه می کنی؟

گفت: تو را کفن کنم و به خاک بسپارم.

گفت: امروز به زندگی مرا پیراهنی بپوشان و چون بمیرم بی کفن به خاک بسپار. خواجه بخندید و او را پیراهنی بخشید.


 
پیدا شدن گم شده
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٢ : توسط : سعید
مردی مقداری از نقدینه خود را در محلی دفن کرده بود. پس از مدتی محل دفن را فراموش کرد، هر چه جستجو کرد پیدا نشد. نزد یکی از فقهاء رفت و جریان کار خود را برای او بیان کرد و از او راهنمائی خواست.

فقیه گفت: از نظر فقهی برای درخواست تو چاره‌ای ذکر نشده است ولی من حیله‌ای اندیشیده‌ام که به وسیله آن به مقصود می‌رسی. امشب تا صبح، وقت خود را به نماز بگذران تا دفینة خود را پیدا کنی.

آن مرد تا یک چهارم از شب گذشته مشغول نماز خواندن بود. در این موقع ناگاه محل دفینه به خاطرش آمد. نماز خود را قطع کرده به جستجوی آن پرداخت و نقدینه خود را پیدا کرد.

فردای آن روز صبح هنگام نزد فقیه آمد و کیفیت پیدا کردن محل را شرح داد.

فقیه گفت: می‌دانستم شیطان نمی‌گذارد تا آخر شب نماز بخوانی! چرا به شکرانه پیدا کردن عمل گم شده تا صبح نماز را ادامه ندادی؟!


 
الگوی مقاومت ( آیت الله طالقانی)
ساعت ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٢ : توسط : سعید

آیت الله سیدمحمود طالقانی در سال 1298 در طالقان دیده به جهان گشود. وی پس از فراگیری دروس مقدماتی در زادگاه خود، راهی قم گردید و پس از شرکت در درس خارج حضرات آیات: سید محمد حجت کوه کمره ای و سید محمد تقی خوانساری، از آیت الله شیخ عبدالکریم حائری یزدی، اجازه اجتهاد گرفت.مبارزات ایشان از زمان ورود به حوزه علمیه قم شروع شد.

در سال 1318، برای اولین بار، خشم خویش به رژیم را با صدور یک اطلاعیه در رابطه با کشف حجاب ابراز کرد و در پی آن دستگیر و زندانی شد. پس از شهریور 1320، مبارزه را به طور رسمی آغاز کرد که سرانجام، به جرم پنهان کردن شهید نواب صفوی راهی زندان گردید. وی در سال های 1330 و 1331 بنا به پیشنهاد آیت الله بروجردی برای شرکت در تشریک مساعی بین مسلمین، به کشورهای مصر و اردن سفر کرد. آیت الله طالقانی با پیروی از امام خمینی(ره) در سال 1342 وارد مبارزه با رژیم گردید که در این راه چندین بار محکوم به زندان شد. او در طول دوران زندان، مرارت های فراوانی را تحمل کرد اما در راه تحقق آرمان بلند خویش، لحظه ای از خود خستگی و تزلزل نشان نداد. آیت الله طالقانی در طی بیش از یازده سال زندان، همواره به عنوان الگوی مقاومت و پایداری مطرح بود و پس از هر بار آزادی، راه گذشته خود را در مسیر انقلاب اسلامی ادامه می داد. این عالم مجاهد، پس از آزادی از زندان در سال 1357، نقش مهمی در برپایی راهپیمایی عظیم و پر شور تاسوعا و عاشورای آن سال داشت. آیت الله طالقانی پس از پیروزی انقلاب به ریاست شورای انقلاب برگزیده شد و در انتخابات مجلس خبرگان قانونی اساسی، به نمایندگی مردم تهران انتخاب گردید. این مبارزه نستوه، در اوایل مرداد 1358، از سوی امام خمینی(ره)، به امامت جمعه تهران منصوب شد و آخرین نماز جمعه ایشان، در سالگرد کشتار خونین 17 شهریور و در بهشت زهرا برگزار گردید. آیت الله طالقانی در کنار سال های متمادی مبارزه، از فعالیت های علمی غافل نگردید و آثارب متعددی را به وجود آورد که تفسیر پرتوی از قرآن در 6 جلد، پرتوی از نهج ابلاغه، آزادی و استبداد و درسی از قرآن ، از آن جمله اند. سرانجام این عالم بزرگ و مبارز انقلاب در 19 شهریور 1358 در سن 69 سالگی دار فانی را وداع گفت و پس از تشییع با شکوه در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

منبع: علی حائری و همکاران، روز شمار شمسی(قم: مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما،1382)، ص202(با اندکی دخل و تصرف).

منبع :سایت مجتمع آموزشی عالی  امام خمینی (ره)


 
 
روز نبرد ماراتن طبق تقویم گریگوری
ساعت ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٢ : توسط : سعید
 

طبق تقویم میلادی یونیورسال (گریگوری)، نبرد ماراتن که ایران در آن موفق نبود در 12 (طبق برخی نوشته ها 13) سپتامبر سال 490 پیش از میلاد روی داده بود. ایران 25 هزار پیاده و بیش از یک هزار سوار را با کشتی از آسیا به اروپا (ساحل آتن) منتقل کرده بود که بزرگترین نقل و انتقال آمفی بیوس جهان تا قرن بیستم بشمار می رود

http://www.iranianshistoryonthisday.com/farsi.asp


 
تصرف تراکیه برای ایران
ساعت ۱٠:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٢ : توسط : سعید
 
12 سپتامبر سال 492 پیش از میلاد «مردونیا ــ مردونیه» ژنرال ایرانی که از سوی داریوش مامور حل مسئله منطقه ایونی (یونانی نژاد های آناتولی و جزایر دریای اژه) شده بود تراکیه را تصرف کرد (تراکیا، منطقه وسیعی در اروپای جنوبی است که غرب و شرق و جنوب آن را سه دریای سیاه، اژه و مرمره محدود می کنند و اینک در سه کشور ترکیه، بلغارستان و یونان قرار گرفته است ـ استانبول اروپا در تراکیه قرار دارد). مردونیا که داماد داریوش و شوهر آرتوزوسترا (تلفظ، یونانی است) بود پس از عبور از هلس پونت (داردانل) تراکیه را متصرف شده بود. تراکیه تا زمان فیلیپ دوم (پدر اسکندر) به مدت دهها سال جزیی از قلمرو ایران بود. مردونیه، در اصل از جانب داریوش مامور شده بود که مسئله ایونی را که مردمش برضد فرمانداران منصوب از جانب ایران شورش کرده و این شورش متناوبا پنج سال طول کشیده بود برای همیشه حل کند. مردونیه در جریان حقیقت یابی خود در محل، متوجه شد که ایونی ها خواهان فرماندار انتخابی هستند. بنابراین، با دمکراتیک شدن این منطقه موافقت کرد و شخصا بر انتخابات شهرها و جزایر ایونی نظارت کرد. وی همچنین متوجه شده بود که قسمتی از شورش، نتیجه تحریک ایونی ها از جانب آتنی ها است و برای حل این مسئله، از هلس پونیت گذشت و تراکیه را تصرف کرد.
    در ایران باستان و تا پایان دوران ساسانیان حاکم ایالت را ساتراپ (نگهبان و حافظ ایالت ـ شهربان و شهریار) می خواندند و واژه فرماندار (کسی که دارای فرمان شاه برای اداره شهر است) مربوط به دوران معاصر است. واژه استاندار، از لحاظ دمکراسی می تواند قابل قبول باشد، ولی فرماندار، مگر این که انتخابی باشد و اکثریت مردم با آراء خود به او «فرمان» اداره شهرستان را داده باشند، کمی نامانوس و غیر دمکراتیک به نظر می رسد. می دانیم که الیور کرمول انگلیسی هم که کتاب های هردوت را خوانده بود پس از برکنارکردن پادشاه انگلستان خود را «محافظ ـ نگهبان» کشور لقب داد.

 
چند جمله خواندنی
ساعت ٦:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱٥ : توسط : سعید

  فقیر به دنبال شادی ثروتمند و ثروتمند به دنبال آرامش زندگی فقیر است،

              کودک به دنبال آزادی بزرگتر و بزرگتر به دنبال سادگی کودک است،

                پیر به دنبال قدرت جوان و جوان به دنبال تجربه سالمند است،

        آنان که رفته اند در آرزوی بازگشت و آنان که مانده ام در دل رویای رفتن دارند.

                                         خدایا.......!!!!!

        کدامین پل در کجای دنیا شکسته که هیچکس به مقصد خود

                                                نمیرسد..!!


 
قمپز درکردن
ساعت ٦:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱٥ : توسط : سعید
قمپز ( در اصل قپوز) نام توپی است که عثمانی‌ها در سلسله جنگ‌هایی که با ایران داشته اند مورد استفاده قرار می دادند این توپ
اثر تخریبی نداشت چرا که در آن از گلوله استفاده نمی‌شد و فقط از باروت و پارچه‌های کهنه که با فشار درون لوله توپ جای می‌دادند تشکیل شده بود . هدف از استفاده آن ایجاد رعب و وحشت در بین
سپاهیان و ستوران بوده است
در جنگ‌های اولیه بین ایران و عثمانی ، این توپ نقش اساسی در تضعیف روحیه سربازان ایرانی داشت ولی بعدها که دست آنها رو شد دیگر فاقد اثر اولیه بود و هرگاه صدای دلخراش این توپ به صدا در می‌آمد سپاهیان می‌گفتند نترسید قمپز در کردند

شما  تا حالا قمپز در کرده‌اید؟


 
قیصر امین پور
ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱٥ : توسط : سعید

حرف های ما هنوز ناتمام

تا نگاه میکنی ؛

وقت رفتن است

باز هم همان حکایت همیشگی!

لحظه ی عزیمت تو ناگزیر می شود

آی ...

ناگهان

چه قدر زود

دیر می شود !

زنده یاد ؛قیصر امین پور


 
چهار اصل زرتشت
ساعت ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱٤ : توسط : سعید
از زرتشت پرسیدند زندگی خود را بر چه بنا کردی؟
گفت : چهار اصل
1- دانستم رزق مرا دیگری نمیخورد پس آرام شدم
2- دانستم که خدا مرا میبیند پس حیا کردم
3- دانستم که کار مرا دیگری انجام نمی دهد پس تلاش کرد
4- دانستم که پایان کارم مرگ است پس مهیاشدم

 
حکایت
ساعت ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱٤ : توسط : سعید

حکایت می کنند که دو نفر بر سر قطعه ای زمین نزاع می کردند و هر یک می گفت: این زمین از آن من است.

نزد حضرت عیسی علیه السلام رفتند.

حضرت عیسی علیه السلام گفت: اما زمین چیز دیگری می گوید!

گفتند : چه می گوید ؟

گفت: می گوید هر دو از آن منند !


جملات زیبا گیله مرد


 
هرگز نخواب کوروش
ساعت ٧:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱٢ : توسط : سعید
 

شعری از سیمین بهبهانی:

دارا جهان ندارد، 

سارا زبان ندارد

 

بابا ستاره ای در  

!هفت آسمان ندارد

 

کارون ز چشمه خشکید، 

البرز لب فرو بست 

 

حتا دل دماوند،  

آتش فشان ندارد 

 

دیو سیاه دربند، 

آسان رهید و بگریخت 

 

رستم در این هیاهو،  

گرز گران ندارد

 

روز وداع خورشید، 

زاینده رود خشکید 

 

زیرا دل سپاهان،  

نقش جهان ندارد

 

بر نام پارس دریا، 

نامی دگر نهادند 

 

گویی که آرش ما،  

تیر و کمان ندارد

 

دریای مازنی ها،  

بر کام دیگران شد

 

نادر ز خاک برخیز، 

میهن جوان ندارد 

 

دارا ! کجای کاری،  

دزدان سرزمینت 

 

بر بیستون نویسند،  

دارا جهان ندارد

 

آییم به دادخواهی،  

فریادمان بلند است 

 

اما چه سود،  

اینجا نوشیروان ندارد 

 

سرخ و سپید و سبز است  

این بیرق کیانی 

 

اما صد آه و افسوس،  

شیر ژیان ندارد 

 

کوآن حکیم توسی،  

شهنامه ای سراید 

 

شاید که شاعر ما  

دیگر بیان ندارد 

 

هرگز نخواب کوروش،  

ای مهرآریایی 

 

بی نام تو،وطن نیز

نام و نشان

 

ندارد


 
آینده شغلی معدل درایران
ساعت ٧:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱٢ : توسط : سعید
آینده شغلی معدل در ایران چیست؟
معدل ۱۹-۲۰= دکتر، مهندس، استاد
معدل ۱۹-۱۷= معلم
معدل ۱۷-۱۴= کارمند
معدل۱۴-۱۲= مدیرعامل
مردود= میلیاردر


 
بزرگترین سرداران زن ایرانی تاریخ
ساعت ۸:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱۱ : توسط : سعید

یوتاب : سردار زن ایرانی که خواهر آریوبرزن سردار نامدار ارتش

شاهنشاهی داریوش سوم بوده است. وی درنبرد با اسکندر گجستک

همراه آریوبرزن فرماندهی بخشی از ارتش را بر عهده داشته است او در

کوههای بختیاری راه را بر اسکندر بست . ولی یک ایرانی راه را به اسکندر

نشان داد و او از مسیر دیگری به ایران هجوم آورد . از او به عنوان شاه

آتروپاتان ( آذربایجان ) در سالهای ٢٠ قبل از میلاد تا ٢٠ پس از میلاد نیز

یادشده است . با اینهمه هم آریوبرزن و هم یوتاب در راه وطن کشته شدند و

نامی جاوید از خود برجای گذاشتند.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
مهرداد دوم و رومیان (داستان تاریخی)
ساعت ۸:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱۱ : توسط : سعید
 
روز آغاز جشن مهرگان بود و نمایندگان کشورهای گوناگون همراه با هدایایی نفیس به کاخ فرمانروای ایران در شهر صد دروازه ( دامغان امروزی ) وارد می شدند عجیب ترین هدیه مربوط می شد به کورنلیوس سولا فرمانده ارشد روم که سه دختر بسیار زیبا به پادشاه ایران هدیه نمود .
 آن سه دختر آنقدر زیبا بودند که همگان از دیدن آنها شگفت زده شدند . نماینده روم گفت فرمانروای ما به پاس آرامش مرز هایمان این سه بانوی زیبا که همه از نجیب زادگان کشورمان هستند را تقدیم پادشاه ایران زمین می کند .
پس از پایان مراسم رایزن ارشد مهرداد دوم ( اشک نهم ) که پیری سالخورده بود نزد فرمانروای ایران آمد و گفت کشور روم  بزودی به ایران یورش خواهد آورد اشک نهم با تعجب گفت او امروز سه پریزاد به ما هدیه کرد ! چگونه فردا به ایران خواهد تاخت ؟
آن پیر سالخورده گفت وقتی دشمن از آرامش مرزها سخن می گوید و هدیه به این خاطر می فرستد بدین معناست که به این آرامش وفادار نیست و آن را خواهد شکست این سه خوبرو را هم از برای گرفتار نمودن دل فرمانروا فرستاده است . 


اشک نهم با شنیدن این سخن سران ارتش ایران را فرا خواند و از آنها خواست لشکریان را آماده رزم نموده و به سوی باختر ایران و مرز های روم حرکت کنند . روزی که لشکر ایران از میان رودان گذشت لشکر آماده به رزم کورنلیوس سولا در پیش روی آنها ایستاده بودند .
رومیان پس از دیدن دهها هزار جنگاور آماده به رزم ایران در بهت فرو رفتند ، کورنلیوس سولا نامه ایی برای اشک نهم فرستاد و در آن نامه پایبندیش را به پیمانهای گذشته یادآوری نموده و با لشکرش از برابر سپاه ایران دور شد .
اندیشمند برجسته کشورمان ارد بزرگ می گوید : پیران اندیشمند به ریشه ها می پردازند نه به شاخه ها .
و اشک نهم پشتیبان اندیشه های رایزنان دانای خویش بود . اندیشمندانی که پیشاپیش آینده را پیش بینی می نمودند .
و بدین گونه بود که ایران در دوران مهرداد دوم به پنهاورترین دوران دودمان اشکانیان رسید

 
سندی از هزینه های بسیار زیاد عروسی شاه و فرح
ساعت ٦:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱٠ : توسط : سعید
 برای دوخت لباس فقط مبلغ یک میلیون فرانک به موسسه کریستان دیور پاریس پرداخت شده است...

 

همسر ایزدی رییس دفتر ملکه مادر می گفت شاهنشاه برای تهیه لوازم عروسی و لباس و

غیره مبلغ 500 هزار دلار در اختیار دوشیزه فرح دیبا و خانم قطبی زن دایی ایشان قرار داده اند و

برای دوخت لباس فقط مبلغ یک میلیون فرانک به موسسه کریستان دیور پاریس پرداخت شده

است به طوری که این موضوع در فرانسه دست آویزی برای عناصر کمونیست ایرانی مقیم آنجا

قرار گرفته و در اغلب روزنامه های متمایل به چپ مطالب زننده ای علیه ازدواج ملوکانه و

مخارجی که در این مورد می شود به چاپ می رسد.


 
نگاهی بر داستان واقعی مردم سنگ شده شهر پمپی + تصاویر
ساعت ۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٩ : توسط : سعید

http://karballa.ir/images/images/newimages/2k/Pampi%2010.jpg

 

حادثه آنقدر ناگهانی روی داد که همه چیز در شهر به همان حالت که در اثنای زندگی روزمره بود دست نخورده ماند و امروز دقیقا به همان گونه که دو هزار سال پیش بودند باقی است. گویی زمان منجمد شده است. همان طور که خدا می گوید در سنت الهی تغییر وجود ندارد «مشرکان با نهایت تأکید به خدا سوگند خوردند که اگر پیامبرى انذارکننده به سراغشان آید، هدایت یافته‏ترین امّتها خواهند بود امّا چون پیامبرى براى آنان آمد، جز فرار و فاصله‏ گرفتن از (حق) چیزى بر آنها نیافزاید .


اینها همه بخاطر استکبار در زمین و نیرنگهاى بدشان بود امّا این نیرنگها تنها دامان صاحبانش را مى‏گیرد آیا آنها چیزى جز سنّت پیشینیان و (عذابهاى دردناک آنان) را انتظار دارند؟! هرگز براى سنّت خدا تبدیل نخواهى یافت، و هرگز براى سنّت الهى تغییرى نمى‏یابى»(سوره فاطر 42-43)

البته هیچ تغییری در سنت و قانون الهی پیدا نخواهد شد. هر کس در مقابل این سنت بایستد و عصیان کند مشمول همین قانون خواهد شد. شهر پمپی که نمایشی از انحطاط و سقوط اخلاقی امپراطوری روم بود به سر انجامی همانند قوم لوط دچار گردید.

این شهر نیز به وسیله انفجارهای آتشفشانی کوه «وزوو» نابود شد آتشفشان وزوو سمبل کشور ایتالیا و قبل از آن نشانه شهر ناپل است . کوه آتشفشانی وزوو اگرچه طی دو هزار سال گذشته آرام بوده است اما نام آن را کوه اخطار گذارده اند. چنین نامی به دلیل فجایع و حوادثی بوده است که در تاریخ از این کوه به ثبت رسیده است.

فاجعه ای که برای «سدوم و عمورا» روی داد شباهت زیادی به حوادث تخریب گر شهر پمپی داشته است. در سمت راست وزوو شهر ناپل و سمت شرق آن شهر پمپی قرار دارد. مذاب وخاکستر ناشی از فوران آتشفشانی که دو هزار سال پیش روی داد حیات را از این شهر برچید. حادثه آنقدر ناگهانی روی داد که همه چیز در شهر به همان حالت که در اثنای زندگی روزمره بود دست نخورده ماند و امروز دقیقا به همان گونه که دو هزار سال پیش بودند باقی است. گویی زمان منجمد شده است.

اینکه شهر پمپی از صفحه زمین با چنین  بلایی محو شد ، بی هدف و اتفاقی نبوده است. اسناد تاریخی نشان می دهد که این مرکز هرزگی و فساد به آنچنان فحشایی محشور بود که حتی فاحشه خانه ها هم چنین شهرتی نداشته اند. مردان به شکل کاملا عریان بر در فاحشه خانه ها می ایستادند. بر اساس سنتی که ریشه اش اعتقادات میتراپرستی بوده است اندام انسان ومقاربتهای جنسی نبایستی پوشیده باشند بلکه باید کاملا آشکارا به نمایش درآیند.


  درباره این شهر و اتفاقات آن دیدگاههای زیادی وجود دارد ، بعضی کارشناسان و مورخان معتقدند که این شهر به خاطر عذاب الهی نابود شده ، برخی دیگر اعتقاد دارند این حادثه نتیجه فعالیت های معمولی آتش فشان بوده . که هر کدام برای نظریه شان دلیل می آورند .

خارج از بحث این 2 دیدگاه نکاتی در مورد این حادثه وجود داره که مورد توافق هر دو گروه می باشد ، در ادامه به چند مورد اشاره می کنم :

-  سرعت و زمان حادثه

حادثه آنقدر ناگهانی و سریع روی داده که همه چیز در شهر به همان حالت که در اثنای زندگی روزمره بوده دست نخورده مانده و امروزه دقیقا به همان گونه که دو هزار سال پیش بودند باقی است. گویی زمان منجمد شده است.بعضی ها در حالت خواب و غذا خوردن بعضی ها هم حتی در حین انجام عمل جنسی !! زیر خاکسترهای سوزان مانده و تبدیل به مجسمه شده اند ، گویی همه چیز آنی و در چند ثانیه کوتاه رخ داده و اهالی این شهر غافلگیر شده اند و فرصت فرار برای ساکنین این شهر نبوده .

در اینجا با 2 حالت مواجه می شویم :

1- کوههای آتش فشانی اغلب قبل از فوران مواد مذاب ، صداهای انفجار متوالی و دود غلیظ از خود بروز می دهند و باعث زمین لرزهای شدید و خفیف ( بستگی به قدرت انفجار آتش فشان ) می شوند ولی گویی در حادثه پمپی این اتفاق نیافتاده تا ساکنین این شهر قبل از فوران آتشفشان ، از وقوع حادثه با خبر شده و به مناطق امن فرار کنند.

2- اگر هم علائم قبل از فوران رخ داده مردم به آن اعتنایی نکرده و به کارهای روزمره خود پرداخته اند ، یعنی در این شهر صدای انفجار و دود آتشفشان عادی شده بود و مردم با آن انس گرفته بودند.

به نظر من حالت اول محتمل تر است ، چون هر چه قدر هم مردم به این صداها عادت کرده بودند و به آن اعتنایی نکرده باشند ( که بعید است ، چون همچین فورانی که کل شهر رو نابود کرده بالطبع صدای انفجار و زمین لرزهای شدید و وحشتناکی داشته) ، تغییرات دمایی و جوی ( گرم شدن تدریجی هوای شهر و بوی دود و سوختگی ) عواملی هستن که نمی شود فرض کرد مردم شهر پمپی به آن بی اعتنا بوده وحتی سعی نکردند فرار کنند !!

- فرهنگ و مذهب مردم پمپی

اسناد تاریخی نشان می دهد که این شهر مرکز هرزگی و فساد به آنچنان فحشایی محشور بود که حتی فاحشه خانه ها هم چنین شهرتی نداشته اند. مردان به شکل کاملا عریان بر در فاحشه خانه ها می ایستادند. بر اساس سنتی که ریشه اش اعتقادات میتراپرستی ( خورشید پرستی) بوده است اندام انسان و مقاربتهای جنسی نبایستی پوشیده باشند بلکه باید کاملا آشکارا به نمایش درآیند. این شهر به شهر فاحشگان هم معروف است !

زوجهای بسیاری پیدا شدند که در حین انجام عمل مقاربت تبدیل به سنگ شده اند. از همه جالبتر آن است که این زوجها هر دو از یک جنس و یا زوجهایی از دختران و پسران کم سن وسال بوده اند. صورت برخی از اجساد انسانهای سنگ شده که از داخل زمین کشف شده اند همچنان سالم و صحیح باقی مانده است صورت آنها حالت گیج و منگ دارد.

در قرآن کریم به چند مورد نابودی آنی اقوام و ملت های گذشته اشاره شده :

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
گربه را پای حجله کشتن
ساعت ٧:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٩ : توسط : سعید
دختر تنبل و بداخلاقی بود که کسی جرات نمی کرد از او خواستگاری کند. تا این که جوانی داوطلب شد او را به زنی بگیرد.

شب عروسی، چون آن ها را وارد حجله کردند مرد بدون مقدمه به گربه ای که در خانه بود رو کرد و گفت:

برو یک ظرف آب بیاور و گرنه سرت را می برم!.

اما گربه از جای خویشتن تکان نخورد. مرد فورا خنجر برکشید و سر گربه را برید.

آن گاه روی به زن کرد و گفت: برو یک ظرف آب بیاور.

زن فورا آب را حاضر کرد و از آن پس هیچ نافرمانی و بداخلاقی از او در برابر شوهرش دیده نشد.

تمثیل و مثل، ج2، ص 162


 
80 میلیون تومان در قبال برنده شدن در مزایده
ساعت ٧:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۸ : توسط : سعید

پس از مراجعت شاهنشاه و برکناری باتمانقلیچ از راس وزاررت کشور مجددا موضوع احداث جاده سوم مورد نظر قرار گرفته و ...

 

 

 

دو نفر از کارمندان عالیرتبه شهرداری می گفتند پس از مراجعت شاهنشاه و برکناری

باتمانقلیچ از راس وزاررت کشور مجددا موضوع احداث جاده سوم مورد نظر قرار گرفته و شاه با

یک شرکت انگلیسی در این مورد وارد مذاکره شده اند قرار گردیده که شهرداری تهران برای حفظ

اصول ظاهری کشیدن جاده را به مزایده گذارده و پس از مطالعه پیشنهادات شرکت انگلیسی

مذکور برنده اعلام و در ضمن امتیاز خرید و فروش زمینهای اطراف جاده سوم نیز به شرکت

مذکور واگذار شود و در قبال این امتیازات مبلغی در حدود 80 میلیون تومان به شخص اول

مملکت پرداخت و 30 الی 50 هزار متر از زمین های مرغوب کنار جاده سوم نیز برای تاسیس

یک هتل درجه اول در اختیار موسسه بنیاد پهلوی گذارده شود.


 
تاریخ ایران معاصر
ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٦ : توسط : سعید
 

اینجا تاریخ ایران زمین است
روی هر عکس که خواستید کلیک کنید و تاریخ سرزمینمان را بخوانید

 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=117&img_type=0
نظمیه در دوران قاجار
http://iichs.org/index.asp?img_cat=77&img_type=0
محرم از نگاه تصویر
http://iichs.org/index.asp?img_cat=75&img_type=0
کودتای نظامی ١٢٩٩ و معماری نظامی گرایانه
http://iichs.org/index.asp?img_cat=74&img_type=0
محمد شاه
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=40&img_type=0
احمدشاه از کودکی تا سلطنت
http://iichs.org/index.asp?img_cat=39&img_type=0
مسعود میرزا ظل السلطان
http://iichs.org/index.asp?img_cat=38&img_type=0
لیاخوف
http://iichs.org/index.asp?img_cat=37&img_type=0
اشرف پهلوی
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=36&img_type=0
سیدحسن تقی‌زاده
http://iichs.org/index.asp?img_cat=35&img_type=0
ریچارد نیکسون
http://iichs.org/index.asp?img_cat=34&img_type=0
ستارخان
http://iichs.org/index.asp?img_cat=33&img_type=0
میرزا علی‌اصغرخان امین‌السلطان
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=32&img_type=0
رضا پهلوی از تولد تا کودتا
http://iichs.org/index.asp?img_cat=31&img_type=0
سپهبد احمد امیراحمدی
http://iichs.org/index.asp?img_cat=30&img_type=0
تحصن در مشروطه
http://iichs.org/index.asp?img_cat=28&img_type=0
انقلاب اسلامی ایران (بدون شرح)
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=27&img_type=0
آیت‌الله سید ابوالقاسم کاشانی
http://iichs.org/index.asp?img_cat=26&img_type=0
همسران رضاشاه
http://iichs.org/index.asp?img_cat=25&img_type=0
محمدحسین امین‌الضرب
http://iichs.org/index.asp?img_cat=23&img_type=0
نامزدی محمدرضا پهلوی و فرح دیبا
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=22&img_type=0
شمس پهلوی
http://iichs.org/index.asp?img_cat=21&img_type=0
پیمان سنتو
http://iichs.org/index.asp?img_cat=19&img_type=0
نجفقلی صمصام‌السلطنه بختیاری
http://iichs.org/index.asp?img_cat=18&img_type=0
کلنل پسیان
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=17&img_type=0
جشنهای 2500 ساله شاهنشاهی
http://iichs.org/index.asp?img_cat=16&img_type=0
مشروطه
http://iichs.org/index.asp?img_cat=15&img_type=0
رضاشاه در تبعید
http://iichs.org/index.asp?img_cat=14&img_type=0
اصلاحات ارضی
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=13&img_type=0
مجلس سنا
http://iichs.org/index.asp?img_cat=12&img_type=0
حزب رستاخیز
http://iichs.org/index.asp?img_cat=11&img_type=0
اشغال ایران
http://iichs.org/index.asp?img_cat=10&img_type=0
تحریم تنباکو
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=9&img_type=0
آیت‌الله شیخ فضل‌الله نوری
http://iichs.org/index.asp?img_cat=8&img_type=0
فتح تهران
http://iichs.org/index.asp?img_cat=7&img_type=0
ارتشبد محمد خاتمی
http://iichs.org/index.asp?img_cat=6&img_type=0
رضاخان و کودتای 1299
 
http://iichs.org/index.asp?img_cat=5&img_type=0
قیام سی تیر 1331
http://iichs.org/index.asp?img_cat=4&img_type=0
کودتای 28 مرداد 1332
http://iichs.org/index.asp?img_cat=3&img_type=0
انقلاب اسلامی ایران
http://iichs.org/index.asp?img_cat=2&img_type=0
قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲
 

 
سخنان مرحوم حسین پناهی
ساعت ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٦ : توسط : سعید
از مرحوم حسین پناهی:
درمکه که رفتم خیال میکردم دیگر تمام گناهانم پاک شده است

غافل از اینکه تمام گناهانم گناه نبوده و تمام درستهایم به نظرم خطا انگاشته و نوشته شده بود

درمکه دیدم خدا چند سالیست که از شهر مکه رفته و انسانها به دور خویش میگردند

در مکه دیدم هیچ انسانی به فکر فقیر دوره گرد نیست

دوست دارد زود به خدا برسد و گناهان خویش را بزداید غافل از اینکه ان دوره گرد خود خدا بود

درمکه دیدم خدا نیست و چقدر باید دوباره راه طولانی را طی کنم تا به خانه خویش برگردم

و درهمان نماز ساده خویش تصور خدارا در کمک به مردم جستجوکنم

آری شاد کردن دل مردم همانا برتر از رفتن به مکه ایست که خدایی در آن نیستن
************************************

پنجره را باز کن و از این هوای مطبوع بارانی لذت ببر...

خوشبختانه باران ارث پدر هیچکس نیست.

مرحوم حسین پناهی

**************************************

مگه اشک چقدر وزن داره…؟

که با جاری شدنش ، اینقدر سبک می شیم…

**************************************

می کوشم غــــم هایم را غـــرق کنم اما

بی شرف ها یاد گرفته اند شــنا کنند ...

***************************************

وقتی کسی اندازت نیست

دست بـه اندازه ی خودت نزن…

***************************************

می خواهم برگردم به روزهای کودکی آن زمان ها که : پدر تنها قهرمان بود .

عشــق، تنـــها در آغوش مادر خلاصه میشد

بالاترین نــقطه ى زمین، شــانه های پـدر بــود …

بدتـرین دشمنانم، خواهر و برادر های خودم بودند .

تنــها دردم، زانو های زخمـی ام بودند.

تنـها چیزی که میشکست، اسباب بـازیهایم بـود

و معنای خداحافـظ، تا فردا بود…!

**************************************

دنیا را بغل گرفتیم گفتند امن است هیچ کاری با ما ندارد

خوابمان برد بیدار شدیم دیدیم آبستن تمام دردها یش شده ایم

******************************************

مگسی را کشتم
نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد است
و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است

طفل معصوم به دور سر من می چرخید
به خیالش قندم
یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گندم!

ای دو صد نور به قبرش بارد
مگس خوبی بود.

من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد
مگسی را کشتم...

مرحوم حسین پناهی

*************************************

لنگه های چوبی درحیاطمان/گرچه کهنه اند و جیر جیر می کنند/محکمند/خوش به حالشان/که لنگه ی همند


 
سخنانی از چارلی چاپلین
ساعت ۱٢:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٦ : توسط : سعید
آموخته ام ... که گاهی تمام چیزهایی که یک نفر می خواهد، فقط دستی است برای گرفتن دست او، و قلبی است برای فهمیدن وی

آموخته ام ... که پول شخصیت نمی خرد

آموخته ام ... که تنها اتفاقات کوچک روزانه است که زندگی را تماشایی می کند

آموخته ام ... که خداوند همه چیز را در یک روز نیافرید. پس چه چیز باعث شد که من بیندیشم می توانم همه چیز را در یک روز به دست بیاورم

آموخته ام ... که چشم پوشی از حقایق، آنها را تغییر نمی دهد

آموخته ام ... که این عشق است که زخمها را شفا می دهد نه زمان

آموخته ام ... که وقتی با کسی روبرو می شویم انتظار لبخندی جدی از سوی ما را دارد

آموخته ام ... که هیچ کس در نظر ما کامل نیست تا زمانی که عاشق بشویم

آموخته ام ... که زندگی دشوار است، اما من از او سخت ترم

آموخته ام ... که فرصتها هیچ گاه از بین نمی روند، بلکه شخص دیگری فرصت از دست داده ما را تصاحب خواهد کرد

آموخته ام ... که لبخند ارزانترین راهی است که می شود با آن، نگاه را وسعت داد

 
غرور
ساعت ٥:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٥ : توسط : سعید

مغرور و خودپسند مباش، زیرا انسان چون مشک پرباد است و اگر باد آن خالی شود چیزی باقی نمی ماند.بغلمژهچشمک


 
دزدی به جای کودتا
ساعت ۸:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٥ : توسط : سعید

 

شاهنشاه در پاسخ آقای دکتر اقبال فرموده اند مانعی ندارد اگر علوی مقدم دزدی می کند لااقل به فکر کودتا کردن نیست...

یکی از دوستان آقای دکتر اقبال از قول ایشان اظهار داشته چند روز قبل از مسافرت بختیار به

اروپا آقای نخست وزیر ضمن شرفیابی به حضور ملوکانه استدعا نموده اند که شخص دیگری به

جای علوی مقدم به ریاست شهربانی منصوب شود زیرا طبقات مختلف مردم از ایشان شاکی

و مدعی هستند که رییس شهربانی از کلانترها و اولیا راهنمایی و رانندگی و شرکت واحد و

صاحبان اماکن عمومی سواستفاده می کند و شاهنشاه در پاسخ آقای دکتر اقبال فرموده اند

مانعی ندارد اگر علوی مقدم دزدی می کند لااقل به فکر کودتا کردن نیست...

 

 
نقش پررنگ تریاک در دوران پهلوی
ساعت ۱٠:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٤ : توسط : سعید
گوینده افزوده اعلیحضرت همایون شاهنشاه، تیمسار سرلشگر بختیار و تیمسار ارتشبد هدایت و اکثر امرای ارتش معتاد به استعمال مواد مخدره بوده...
 

یدالله کرمانشاهی که از قاچاقچیان معروف تریاک و هرویین می باشد به یکی از همکاران خود

اظهار داشته مشارالیه ماهیانه مقدار زیادی تریاک و هرویین و مرفین به تیمسار سرلشگر بختیار

رییس سازمان اطلاعات و امنیت کشور و تیمسار ارتشبد هدایت ریاست ستاد کل و چند نفر از

اعضای خاندان جلیل سلطنت به خصوص علیا حضرت پهلوی ملکه مادر به طور رایگان تقدیم

می کند و در ازای آن در صورت لزوم از حمایت نامبردگان برخوردار خواهد شد.

گوینده افزوده اعلیحضرت همایون شاهنشاه، تیمسار سرلشگر بختیار و تیمسار ارتشبد هدایت

و اکثر امرای ارتش معتاد به استعمال مواد مخدره بوده و وی و سایر همکاران او و قاچاقچیان

معروف هریک به چند نفر از رجال سهمیه ای از مواد مخدره تقدیم می کنند.


 
معروف ترین زن بدکاره تهران کیست؟
ساعت ۸:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۳ : توسط : سعید

روزنو-سکینه قاسمی مشهور به «پری بلنده» از اوباش مشهور در ساقط کردن دولت مصدق بود که پس از انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 در ایران، در 21 تیر 1358 به اتهام فساد فی‌الارض، اعدام شد.
به گزارش روز نو، وی از جمله افراد فعال ـ سلطنت طلب‌های چاقوکش، ارازل و اوباش ـ در کودتا، که در بسیج توده‌های نا‌آگاه مردم علیه دکتر مصدق نقش مهمی داشت.
متاسفانه اطلاعات زیادی از زندگی او وجود ندارد ولی از عومل سرکوب رژیم شاهنشاهی بود که به همراه شعبان جعفری مشهور به شعبان بی‌مخ در در بازگرداندن «محمد رضا پهلوی» به قدرت و ساقط کردن دولت مصدق به خوبی ایفای نقش کرد. همچنین وی یکی از مشهور‌ترین زنان اوباش تهران بود که باندهای گسترده‌ای در اغفال دختران روستایی و به کار گیری آنان در خانه‌های فساد خود داشت.
او زنی شاه‌دوست و دیکتاتورطلب بود که باند مافیایی فحشا و فساد را در طول ده‌ها سال رهبری می‌کرد. پری بلنده چندین خانهٔ فساد در محلهٔ بدنام تهران «شهر نو» و منازل متعددی در سایر نقاط تهران داشت و از طریق تهیه کردن مواد مخدر و دخترکان کم سن و سال برای محافل مقامات دولتی و دربار ستمشاهی، سر و سری هم با رجال به هم زده و به قول معروف دارای تیغ برنده‌ای بود!
سکینه قاسمی؛ زنان و دختران زیادی را به فساد و گمراهی کشاند، بخصوص دختران روستایی که از سواد کمتری برخوردار بودند. عوامل باند پری بلنده؛ زنان و دختران روستایی را می‌ربودند و یا اغفال می‌کردند و به «شهر نو» منتقل می‌کردند.


 
تصاویری کمتر دیده شده از ورود متفقین به ایران
ساعت ٧:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۳ : توسط : سعید

 

 
سوم شهریور ماه مصادف است با اشغال ایران توسط متفقین در جریان جنگ جهانی دوم در سال 1320 هجری شمسی.

عبور نیروهای زرهی انگلستان از خیابان های کرمانشاه در جریان جنگ جهانی دوم

اجتماع مردم به هنگام عبور نیروهای زرهی انگلستان از خیابان های کرمانشاه در جریان جنگ جهانی دوم

جمعی از نیروهای ارتش ایران پس از اعلان ترک مخاصمه با متفقین در جریان جنگ جهانی دوم در کرمانشاه

سربازان و نیروهای زرهی ارتش ایران پس از ترک مخاصمه با متفقین در جریان جنگ جهانی دوم در کرمانشاه

عبور نیروهای پیاده و موتوری انگلستان از رودخانه کارون در جریان جنگ جهانی دوم

اشغال تأسیسات نفتی ایران (پالایشگاه آبادان) توسط سربازان انگلستان در جریان جنگ جهانی دوم

رزم ناو به گل نشسته ببر در تهاجم نیروهای انگلیسی به ایران در جریان جنگ جهانی دوم

جنگنده های شوروی در فرودگاه آبادان

قطار متفقین در اهواز


 
ازدواج شاه با دختر استالین
ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱ : توسط : سعید

 

 
قرار است دختر مارشال استالین که هوانورد مشهوری است به ازدواج شاه در آید...
 

 

 

موقعی که فوزیه همسر شاه ایران به مصر مسافرت کرد شایعات زیادی در ایران پیدا شد که مابین

شاه و فوزیه جدایی افتاده است. تا اینکه در دو هفته قبل روزنامه اینجا پاریس مقاله مبسوطی در این

باره نوشته و ثابت کرده است که فوزیه از شاه ایران طلاق گرفته است. اخیرا روزنامه آهن شرحی

نوشته که قرار است دختر مارشال استالین که هوانورد مشهوری است به ازدواج شاه در آید. ما از

صحت و سقم این خبر اطلاع کاملی نداریم....